Jubielní 25. ročník SportCampu Zadov aneb trénuj s ROUVY Specialized Cycling Team Vimperk.

Už 25 let pořádá Bike klub Vimperk a Rouvy Specialized cycling tým SportCamp. Každoročně se tak na Šumavě sejdou mladí nadějní cyklisté (10-15 let) a trénují pod dohledem zkušených trenérů na Zadovských trailech i v přilehlém okolí.

Dovolte nám trochu zavzpomínat na hvězdy, které prošli naším SportCampem za dlouhých 25. let. Jan Škarnitzl, Jitka Čábelická - Škarnitzlová, Tereza Vlk Huříková, Ondřej Cink, Petr Vakoč, Jan Vastl (medailista z ME na horském kole), Martin Stošek, Tereza Sásková. Není to krátký seznam a úspěšných cyklistů má SportCamp stále více. U některých cinkají medaile a u některých radost z pohybu a nově nabytých zkušeností na kole.

Nejen v řadách účastníků, ale i mezi trenéry, co u nás vedli své svěřence, najdeme mnoho známých jmen: Ivan Rybařík, Milan Spěšný, Lucie Veselá, Jana Valešová, Viktor Stošek, Jitka Čábelická, Richard Gasperroti, Tomáš Trunschka, Bára Průdková, Jakub Říha, Tomáš Král a další.Bike klub Vimperk, Rouvy Specialized cycling tým, organizuje tradičně na Šumavě sportovní kemp pro mladé zájemce o cyklistiku ve věku 10 až 15 let. Ubytování letos nově v horském hotelu Kodrea na Nových Hutích.

Děti na SportCampu zažijí týden plný cyklistiky, zábavy a přátelství. Budou se učit od lidí, z nichž někteří ještě nedávno figurovali na startovce Českého Poháru. Seznámí se se základy tréninku na horském kole v disciplíně cross-country. I v roce 2024 se budeme během kempu soustředit zejména na vylepšení technických dovedností. A to ve skvělém tréninkovém prostředí zadovských tratí pro XC a Enduro.

I v jubilejním 25. ročníku se můžete těšit na lekce techniky pod vedením zkušených instruktorů předního českého Enduristy Jakuba Říhy a předního českého jezdce v 4X, našeho létajícího mechanika, Tomáše Krále. Přestože zaměření kempu není primárně na Enduro, určitě se mohou přihlásit i zájemci o tuto disciplínu. Na kampu bude velká část tréninků věnovaná technickému ježdění. A když dojdou síly, na kopec nám pomůže lanovka (Díky za podporu Lyžařskému Areálu Zadov). Po domluvě je možné vzít si na kemp kromě klasického XC kola i Enduro speciál.

Kromě tréninku techniky a speciálních XC tréninků si děti užijí i výlety po známých i méně známých zákoutích Šumavy. Určitě nebude chybět oblíbená zastávka v pekárně na Kvildě a cukrárně Ela:). Kemp také může posloužit jako kvalitní příprava na MČR XCO, které se koná týden po skončení kempu v Harrachově (léty úspěšně prověřený model).

A aby to nebylo jen o kole, mohou se děti těšit na orientační běh, cvičení a protahování, tradiční MTBO a oblíbené hry venku i uvnitř. Starší skupiny pak pod vedením instruktorů proniknou i do tajů strečinku a regenerace, zdravé stravy. Za odborného dohledu týmových mechaniků se mohou zlepšit v údržbě kola. Neopomeneme ani společenský program. Po letošním úspěchu besedy se olympioničkou Terezou Huříkovou, plánujeme i na příští rok besedu s dalším zajímavým hostem! A určitě nebude chybět neodmyslitelná "Diskotéka".


Storno Podmínky
Pokud dojde ke zrušení pobytu ze strany účastníka, činí poplatek za zrušení
 • Do 11.5.2024 - 0% ze zaplacené částky (celá částka vrácena).
 • Do 11.6.2024 - 50% ze zaplacené částky.
 • Po 11.6.2024 - 100% ze zaplacené částky.
 • Případné reklamace prosím zaslat na e-mail jena.jedlicka@gmail.com
 • Cena zahrnuje
 • Ubytování - nástup v neděli cca 16:00, konec v pátek cca 17:00
 • Stravu - plná penze, druhá večeře, pitný režim. Začínáme v neděli večeří a končíme v pátek večeří.
 • Pamětní tričko se jménem.
 • Zkušený tým instruktorů - prověřený trenérský kolektiv složený primárně z bývalých nebo stále aktivních závodníků.
 • Pojištění účastníků.
 • Zadovské XCO a Enduro terény - ideální příprava na MČR.
 • Doprovodné akce - lanovka, rozhledna, lanové centrum - díky za podporu Lyžařskému Areálu Zadov.
 • Speciální lekce techniky jízdy pod vedením předního českého Enduro a 4X rider Kuba Říha
 • Společenský program - besedy, společenské hry, diskotéka
 • Ceny za SportCamp přebory, týmové a dovednostní soutěže od naších partenrů ROUVY a Specialized.
 • Týden bikování a zážitků v Šumavské přírodě.

Kontaktní email